EP Equipment

EP Equipment

Firma EP Equipment z siedzibą w Hangzhou istnieje od roku 1993 (od roku 2007 pod obecną nazwą) i jest największym na świecie producentem urządzeń techniki magazynowej. EP Equipment jest bezpośrednim producentem urządzeń (OEM): 90% komponentów zostało zaprojektowanych przez EP Equipment i są one produkowane i montowane w Chinach i USA w 5 fabrykach EP Equipment o łącznej powierzchni ponad 250.000m2. EP Equipment zatrudnia ponad 2.500 pracowników i jest największym producentem wózków widłowych w klasie III. Produkcja roczna przekracza 250.000 wózków. EP Equipment jest także wiodącym producentem nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Ta skala produkcji powoduje że wszystkie urządzenia EP pomimo swojej bardzo dobrej jakości pozostają w niezwykle konkurencyjnych cenach. EP jest członkiem holdingu KION i generalnym podwykonawcą m.in. dla takich marek jak Linde, Still, Baoli i OM.

Oferta EP Equipment obejmuje szeroką gamę wózków widłowych spełniających indywidualne potrzeby każdego klienta: od operacji o niewielkim natężeniu do zastosowań w pełni profesjonalnych, pod pełnym obciążeniem w  wielozmianowych magazynach i centrach logistycznych. Są to wózki paletowe, podnośnikowe, czołowe, bocznego załadunku, wysokiego składowania, kompletacyjne, ciągnikowe, ładowarki teleskopowe, podesty ruchome oraz inny sprzęt transportu bliskiego. Maszyny produkowane przez EP cechują się solidnością konstrukcji, wysokimi parametrami eksploatacyjnymi i niezawodnością. Marka EP jest obecna w 126 krajach na wszystkich kontynentach. W Europie obecna jest na stałe od 2011 roku kiedy to otworzono główną siedzibę w Belgii. Uzyskała pozycję lidera w branży transportu bliskiego dzięki wyjątkowej jakości produktów oraz innowacyjności technologii, a także dzięki setkom patentów przyznanych w Chinach, Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Specjalnością firmy EP Equipment są urządzenia zasilane najnowocześniejszymi bateriami litowymi o najwyższych parametrach użytkowych wyposażone w niemieckie, włoskie i szwajcarskie podzespoły (m.in. silniki oraz sterowniki). 

Więcej informacji o firmie oraz produktach EP Equipment znajduje się: