EP EQUIPMENT

EP Equipment

 

Firma EP Equipment istnieje od roku 1993 i jest największym na świecie producentem urządzeń techniki magazynowej. Są to wózki paletowe, wózki widłowe, wózki bocznego załadunku, ładowarki teleskopowe, podesty ruchome oraz inny sprzęt transportu bliskiego. Maszyny produkowane przez EP cechują się solidnością konstrukcji, wysokimi parametrami eksploatacyjnymi i niezawodnością. Urządzenia produkowane są głównie w Chinach i USA.

Aktualnie EP Equipment zatrudnia ponad tysiąc pracowników i ma oddziały na wszystkich kontynentach. W Europie obecna jest na stałe od 2011 roku kiedy to otworzono główną siedzibę w Belgii oraz w Niemczech. W 2019 roku EP Equipment wyprodukowało ponad 100.000 urządzeń techniki magazynowej, czyli więcej niż trzech kolejnych chińskich producentów razem wziętych. Ta skala produkcji powoduje że wszystkie urządzenia EP pomimo swojej bardzo dobrej jakości pozostają w niezwykle konkurencyjnych cenach. EP jest członkiem holdingu KION i generalnym podwykonawcą dla takich marek jak np.: Linde, Still, Baoli lub OM.

Specjalnością firmy EP Equipment są urządzenia zasilane najnowocześniejszymi bateriami litowymi o najwyższych parametrach użytkowych wyposażone w niemieckie silniki i sterownki.