HiKOKI

HiKOKI

 

HiKOKI to marka elektronarzędzi przeznaczona dla segmentu profesjonalistów. Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie doskonałe parametry techniczne oraz niezawodność. Elektronarzędzia Hikoki doskonale sprawdzają się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pracy.

Koki Holding Co., Ltd. (dawniej Hitachi Koki) to jeden z największych światowych producentów elektronarzędzi. Od 1948 roku zajmuje się projektowaniem i rozwojem produktów wyposażonych w najbardziej pionierskie japońskie technologie. Te innowacje pomogły rozwinąć elektronarzędzia, aby wspomagać profesjonalistów w osiąganiu jak najlepszych wyników. Posiada 10 fabryk rozlokowanych na całym świecie dbając o to, aby zachowane były najwyższe standardy jakości, a użytkownicy mieli możliwość osiągania korzyści z użytkowania najbardziej zaawansowanych i niezawodnych technologii. W Polsce marka Hitachi - Hikoki jest obecna od początku lat 80-tych.

Technologie HiKOKI

Hikoki Li-ion
Baterie litowo – jonowe Hikoki to kolejny przełom w sposobie zasilania elektronarzędzi. Zdecydowanie dłuższy czas pracy, mniejsza waga oraz elektroniczny system kontroli pracy baterii zapewnia niespotykany dotąd komfort oraz bezpieczeństwo pracy elektronarzędziami bateryjnymi.

Brushless
Nowe silniki bezszczotkowe Hikoki zaprojektowano celem poprawy czasu pracy i żywotność baterii. Jednocześnie silniki te są mniejsze i lżejsze od tradycyjnych co przekłada się na wagę oraz wymiary narzędzia. Poprawa efektywności pracy w porównaniu do tradycyjnych silników jest prawie o 40% wyższa na jednym ładowaniu akumulatora. Kluczowym elementem dla pracy tego silnika jest mikroprocesor. To on steruje pracą pozbawionego prętów komutatora i szczotek silnika. Narzędzie jest bardziej precyzyjne, mamy większą kontrolę nad obrotami czy momentem dokręcania. Brak tradycyjnych szczotek węglowych to także dłuższy okres bezobsługowej pracy.

User Vibration Protection
Technologia UVP pokazuje zaangażowanie Hikoki w innowacyjną technologię ochrony pracowników przed szkodliwym wpływem wibracji w połączeniu z maksymalna mocą i wydajnością maszyn.

4Ah
Nowe wysokowydajne oraz wysokopojemne baterie litowo – jonowe zmieniają podejście do użytkowania bateryjnych elektronarzędzi. Trzykrotnie dłuższy czas pracy, dużo niższa waga niż dla baterii starszej generacji takich jak np.: Ni-Cd, zdecydowane wydłużenie czasu pracy baterii 4 Ah oraz zaawansowana elektronika czuwająca nad pracą baterii to atuty technologii baterii Hikoki. Elektroniczny system MPC rolą którego jest zabezpieczenie baterii przed wpływem trzech najczęściej spotykanych w warunkach roboczych zagrożeń: nadmiernego rozładowania, przeładowania i przeciążenia.

Pure Fire
Silniki PureFire osiągają niższą emisję i niższy pobór paliwa, jak również zdecydowanie mniejsze wydzielanie gazów szkodliwych w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami silników dwusuwowych. Są one przyjazne środowisku i zdrowiu, nadają się do długotrwałego oraz profesjonalnego użytkowania.

S-start
30-50% mniej siły. S-start jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kto potrzebuje łatwego, komfortowego i płynnego rozruchu urządzenia. Jest także dobrym rozwiązaniem dla profesjonalistów, którzy mogą zaoszczędzić energię i czas.

Zawór dekompresyjny
Wbudowany zawór dekompresyjny. Zapewnia łatwy start i mniejszą siłę potrzebną do uruchomienia silnika.

IP56
Międzynarodowe oznaczenie klasy ochrony (IP) jest standardem opracowanym przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC), aby wskazać stopień ochrony zapewnianej przez obudowy urządzeń elektrycznych przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikanie ciał stałych i wnikaniem wody. Klasa ochrony IP56 dotyczy samego urządzenia wyposażonego w akumulator. Odporność na pył i wodę samego akumulatora nie jest gwarantowana.

Nagroda IF
Nagroda iF została ufundowana w 1953 roku w Niemczech, gdzie zrodził się nowoczesny design. Jest to nagroda powszechnie uznawana na całym świecie za jedną z najbardziej prestiżowych nagród projektowych.

Good Design Award
Good Design Award jest konkursem organizowanym przez Japan Institute of Design Promotion (JDP) dla produktów wyróżniających się doskonałym wzornictwem oraz wysokimi parametrami użytkowymi.

5Ah
Najnowsze rozwiązanie od Hikoki. Jeszcze bardziej pojemne, jeszcze wydajniejsze baterie litowo – jonowe o pojemności 5Ah po raz kolejny zmieniają podejście do użytkowania bateryjnych elektronarzędzi. Zdecydowanie dłuższy czas pracy, dużo niższa waga niż dla baterii starszej generacji takich jak np.: Ni-Cd, zaawansowana elektronika czuwająca nad pracą baterii to atuty technologii baterii Hikoki. Elektroniczny system MPC rolą którego jest zabezpieczenie baterii przed wpływem trzech najczęściej spotykanych w warunkach roboczych zagrożeń: nadmiernego rozładowania, przeładowania i przeciążenia.

AHB – Aluminium Housing Body
Duża wytrzymałość i solidna konstrukcja. Konstrukcja w technologii podwójnej izolacji wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium wraz z plastikowym uchwytem stojana.

System RFC
System RFC (Reactive Force Control) zabezpiecza ręce użytkownika w trakcie nagłego zaklinowania (zatrzymania) się wrzeciona. System sprawdza obciążenie silnika i w przypadku jego gwałtownego wzrostu odcina zasilanie.

LVH
Rękojeść z mechanizmem zapewniającym wysoką absorpcję drgań (gumowe tłumiki).

Controtec
Controtec jest unikalnym elektronicznym systemem zabezpieczającym silnik wiertnicy przed przegrzaniem.

Diatex
Technologia Diatex jest to technologia macierzowa, gdzie w procesie produkcji narzędzia odległość między diamentami jest identyczna. Umieszcza się je kolejnymi warstwami tak, aby podczas pracy zużywały się równomiernie i jednorodnie. W ten sposób diamenty zużywają się w 100%, a tarcza cechuje się wyższą ostrością aż do osiągnięcia progu żywotności.

Nastroc
Nastroc to system szybkiej wymiany narzędzia.

MULTI VOLT
Akumulator litowo-jonowy MULTI VOLT w połączeniu z narzędziami MULTI VOLT 36V oferuje niespotykaną moc narzędzia bezprzewodowego - ponad 1000 W, a to wszytko przy małej wadze i kompaktowych rozmiarach.