XP-15 Autonomiczny wózek paletowy Li-ion 1,5t

 • szt.
 • Cena netto: 109 500,00 zł 134 685,00 zł
 • Paypal, Płatność gotówką, Płatność przelewem, PayU, Paynow, Przelewy24, Płatności ratalne
 • Sprawdź raty

Firma EP Equipment jako jedna z pierwszych na świecie opracowała i wprowadziła do sprzedaży paletowy wózek widłowy X15 spełniający wymagania bezpieczeństwa dla pojazdów autonomicznych AGV (Automatic Guided Vehicles). XP15 może działać jako autonomiczny robot mobilny albo jako elektryczny wózek paletowy - przełączanie trybu pracy odbywa się za pomocą przyciśnięcia przycisku. Jest łatwy w instalacji i konfiguracji pracy. Programowanie i sterowanie (zmiana zadań do wykonania) odbywa się za pomocą urządzenia mobilnego (smartfon, tablet) przez łącze Bluetooth lub za pomocą opcjonalnej klawiatury numerycznej (Keypad). XP15 jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy 24 V/60 Ah typu plug-in co zapewnia maksymalny czas pracy bez przestojów. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej nawigacji wizualnej 2D wózek zawsze zna swoją pozycję i podąża właściwą trasą - system nawigacji wykorzystuje reflektory promienia laserowego (etykiety odblaskowe) umieszczone w nieregularny sposób na suficie hali magazynowej. Jako zabezpieczenie antykolizyjne XP15 posiada listwy zderzakowe, 2 detektory Lidar i 2 ultradźwiękowe czujniki zbliżeniowe zapewniające bezpieczeństwo pracy. 

Możliwe tryby pracy AGV EP XP-15:

 • Taxi: po ręcznym załadunku i włączeniu przez operatora trybu autonomicznego wózek jedzie zaprogramowaną trasą do określonego miejsca rozładunku, automatycznie rozładowuje paletę i sam wraca do miejsca załadunku. W strefie rozładunku wózek może ustawiać kolejno dostarczane palety w jednej linii.
 • Sushi-bar: jazda stałą trasą wzdłuż pętli w sposób ciągły, podczas której pracownicy mogą w dowolnym miejscu zatrzymać wózek i ręcznie załadować lub rozładowywać potrzebne towary (np. kartony),
  a następnie ponownie uruchomić przyciskiem „Start” jazdę w trybie autonomicznym.
 • Bus-stop: jazda stałą trasą wzdłuż pętli w sposób ciągły, podczas której wózek sam zatrzymuje się w zaprogramowanych miejscach, aby znajdujący się w pobliżu przystanków pracownicy mogli ręcznie załadować lub rozładowywać potrzebne towary (np. kartony), a następnie ponownie uruchomić przyciskiem „Start” jazdę w trybie autonomicznym.
 • Multi-Robot (Dynamic / Static) Traffic Control: tryb pracy wielu robotów na tym samym obszarze z dynamiczną lub statyczną kontrolą ruchu. Wózki komunikują się między sobą bez udziału operatora przekazując sobie program zadań do wykonania oraz automatycznie kontrolują wzajemne położenie i priorytety przejazdu, aby nie powodować zatorów w ruchu.
 • Manual: poza trybem automatycznym XP-15 może być w razie potrzeby wykorzystywany jako zwykły elektryczny wózek paletowy prowadzony przez operatora.

Wyposażenie dodatkowe:

 • Keypad - klawiatura do wybierania trasy i zadania do wykonania (spośród wcześniej zaprogramowanych),
 • Dodatkowa bateria umożliwiająca nieprzerwana pracę (ładowanie naprzemienne w ładowarce zewnętrznej),
 • Telematyka - zdalny odczyt parametrów pracy wózka umożliwiających ocenę jego wydajności.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowy w celu przedstawianie wszystkich możliwości wózka XP-15 oraz warunków jego wdrożenia i eksploatacji. 

Oprócz opcji sprzedaży oferujemy także leasing oraz wynajem krótko- i długoterminowy.

 

Zobacz filmy na YouTube.com

Pobierz kartę katalogową produktu


Zapraszamy również na naszą stronę: https://ep-eq.pl/wozki-autonomiczne/

Pętla z ręcznym załadunkiem i rozładunkiem

XP15 transportuje palety wzdłuż pętli w sposób ciągły, a pracownicy mogą ręcznie ładować lub rozładowywać towary po drodze. Pauza na zaprogramowanych stanowiskach pracy.

 

Trasa z automatycznym rozładunkiem

XP15 zaczyna od ręcznego załadunku i automatycznie rozładowuje palety w obszarze magazynowym lub produkcyjnym. Wymaga minimalnego zaangażowania pracownika i zapewnia wysoką wydajność procesu tam, gdzie zadania transportowe muszą być powtarzane w sposób ciągły.

 

XP15-9 XP15-
9 XP15-9