ŻEL DO WIERCENIA BAUMESSER CoolGEL 250

  • szt.
  • Cena netto: 24,39 zł 30,00 zł
  • Paypal, Płatność gotówką, Płatność przelewem, PayU, Paynow, Przelewy24, Płatności ratalne
  • Sprawdź raty

ŻEL DO WIERCENIA BAUMESSER COOLGEL 250


Czyste wiercenie
Wierceniu otworów w gresie zawsze towarzyszy zanieczyszczenie obszaru roboczego. Jeśli jest to wiercenie na sucho, powstaje duża ilość pyłu. W przypadku wiercenia z chłodzeniem – rzeka brudnej wody. Wszystkie te czynniki utrudniają proces, sprawiają, że jest niewygodny, powodują potrzebę sprzątania miejsca pracy.
Rozwiązaniem jest – żel chłodzący do wiercenia CoolGEL. Żel nakłada się na strefę przyszłego otworu. Podczas wiercenia żel wchłania produkty cięcia, wiążąc je i zapobiega ich rozprzestrzenianiu. Ponadto wiertło jest skutecznie chłodzone, co pod względem wydajności nie jest gorsze od chłodzenia wodą. Zwiększa to prędkość wiercenia i utrzymuje wysoką żywotność wiertła. Po wierceniu wystarczy wytrzeć obszar wiercenia. Wszystko jest czyste i suche.
Ze względu na swoją gęstą konsystencję, żel można nakładać zarówno na powierzchnie poziome, jak i pionowe.
Najlepiej sprawdza się w przypadku wierteł o średnicy do 35 mm.
Dostępny w pojemnikach o masie 250 g. Jedna butelka wystarcza na około 20-25 otworów. Głównymi składnikami są woda i dodatki, poprawiające wiercenie. Żel jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nawet jeśli dostanie się na powierzchnię ludzkiej skóry.