MECHANIC ABRASIVE 250Х50Х25

  • szt.
  • Cena netto: 34,15 zł 42,00 zł
  • Paypal, Płatność gotówką, Płatność przelewem, PayU, Paynow, Przelewy24, Płatności ratalne
  • Sprawdź raty

Aby tarcza była ostra
Każda tarcza diamentowa może się stępić i utracić swoje właściwości tnące. Bardzo często zdarza się to podczas cięcia nieściernych materiałów twardych czy lepkich, takich jak gres, marmur, ceramika nieścierna itp. Następuje wypadanie, niszczenie ziaren diamentu, przyklejanie się obrabianego materiału do powierzchni wiązania. W miejscu kontaktu wzrasta temperatura, spada jakość cięcia, tarcza się zatrzymuje. Istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia twojego narzędzia. Wtedy tarczę należy naostrzyć. Naostrzyć – oznacza wykonanie kilku cięć na materiale ściernym.
Sztabka ostrząca Mechanic ABRASIVE doskonale nadaje się do ostrzenia tarcz diamentowych. Jest to prawidłowo dobrany rozmiar, wytrzymałość ziaren ściernych, specjalnie dobranych do ostrzenia narzędzia diamentowego. W tym celu musisz wykonać kilka cięć podłużnych tępą warstwą diamentową. Tarczą do szlifierki kątowej wykonujemy cięcia o głębokości do 5 mm, a tarczami do przecinarek do płytek – o 10 mm. Im bardziej zatępiona jest tarcza, tym więcej cięć należy wykonać. Średnio jest to 10-15 cięć, a twoja tarcza znów stanie się ostra.
Sztabka ostrząca ma rozmiary 250*50*25 mm. Podczas cięcia na szlifierce kątowej zaleca się zaciśnięcie sztabki za pomocą zacisku.